Stopnie złazowe czy włazowe do studzienki wodomierzowej

Której nazwy powinniśmy używać do produktu który przedstawiamy na zdjęciu powyżej? Na allegro i innych portalach ogłoszeniowych najczęściej stosowane są nazwy stopnie złazowe jest to naszym zdaniem błędne oznaczenie co prawda w polskim słowniku znajdziemy wyraz „złazić” ale częściej niż to stosujemy schodzić, zatem czy nie lepiej nazwać je stopniami schodowymi?

Prawdopodobnie najlepszym określeniem jest stopień włazowy ponieważ od razu wiemy gdzie takie stopnie są stosowane: nad włazem.

Stopnie włazowe są stosowane w przypadku komór wodomierzowych gdzie bardzo często ktoś musi zejść na dół i dokonać obsługi urządzeń.

Jeśli ktoś szuka takich stopni proponujemy firmę ABC Szamba Betonowe która sprzedaje takie stopnie włazowe w cenie 26zł sztuka.

Jak montować stopnie włazowe
Stopnie kotwiczone są najczęściej w ścianie zbiornika – wiercimy otwór o średnicy 24mm i wbijamy stopnie, ew. możemy użyć chemii kotwiącej, należy pamiętać aby nie przewiercić ściany komory na wylot ponieważ możemy natrafić na nieszczelność.

Co ile centymetrów montować stopień złazowy?

Stopnie w budynku najczęściej montujemy co 24 cm, natomiast w komorze wodomierzowej możemy śmiało takie stopnie zamontować co 30cm.

Comments are closed.