Obudowa dla studni głębinowej

Komora wodomierzowa idealnie nadaję się do zbudowania pomieszczenia nad studnią głębinową, Jest to bardzo wygodne rozwiązanie ponieważ możemy umieścić w niej hydrofor wraz z całym niezbędnym osprzętem jak również przestrzeń wewnątrz niej możemy wykorzystać jako mały magazynek np. na sól do zmiękczania wody czy też inne drobne przedmioty .

Posadowienie takiego zbiornika poza budynkiem jest rozwiązaniem bardzo ergonomicznym ponieważ urządzenia nie zajmują miejsca w pomieszczeniach wewnątrz budynku oraz dodatkowo niwelujemy wszelkie hałasy przez nie wydawane, a które bywają uciążliwe gdy słyszymy je w domu podczas pracy urządzeń.

W takiej komorze betonowej warto zamówić zejście wykonane przez producenta w postaci stopni złazowych powlekanych tworzywem sztucznym dzięki czemu wygodnie w każdej chwili będziemy mogli się dostać bezproblemowo do jej wnętrza. Komora wodomierzowa jest wykonana z betonu także wykonanie w niej jakichś dodatkowych otworów zgodnie z naszymi indywidualnymi preferencjami nie powinno stanowić większego problemu dla jej producenta. A my nie będziemy musieli nic w niej wiercić i tracić czasu na ich przygotowanie.

Kto wykonuje takie pomieszczenia na hydrofor?

Najczęściej zajmują się tym producenci szamb betonowych, mają oni w ofercie zbiorniki kwadratowe i prostokątne o dosyć wysokich gabarytach.

Pamiętaj, zlecając wykonanie takiej komory warto jest zaznaczyć aby firma podczas wylewania takiego zbiornika na dnie komory zostawiła otwór na studnię o średnicy co najmniej 220cm.

Lista producentów takich komór znajduje się po prawej stronie naszego bloga w MENU