Betonowe studnie wodomierzowe

Firmy zajmujące się produkcją zbiorników betonowych na szamba, deszczówkę ostatnio rozszerzyli swój asortyment o komory wodomierzowe betonowe. Są to zbiorniki prostokątne, długie a wąskie i stosunkowo wysokie. Projektanci komór wodomierzowych często popełniają błąd i w projekcie uwzględniają grubość ścianki 20 cm, jest to dla wspomnianych firm niewykonalne ponieważ typowa komora wodomierzowa 320x170x210cm (dane z firmy LuX-BUD – komory wodomierzowe) wysokości ze ścianką 10 cm waży już 8 ton, dlatego jeśli taka komora miała by mieć grubość ścian 20 cm jak i dna ważyła by blisko 16 ton co jest dużym problemem np. podczas montażu czy też samego transportu.

Jak dowiedziałem się od producenta komór wodomierzowych firma ABC Szamba betonowe – w takich przypadkach często osobą decydującą jest inspektor nadzorującą prace budowy. Wykonawca powinien stwierdzić czy dana komora się nadaje na daną inwestycję, jedynie co musi się zaznajomić z dokumentacją, ważne jest aby prostokątna komora wodomierzowa była wykonana według aprobaty ITB, jestem pewien że sama firma ABC Szamba betonowe będzie miała to uwzględnione w aprobacie ITB, katy katalogowe jak i dokumenty można przed zakupem pobrać ze strony szambobetonowe.pl.

Wspomniane firmy wykonują również specjalną płytę wierzchnią z otworem rewizyjnym fi 600 tak aby było wygodne wejście do komory, otwór usytuowane jest również blisko krawędzi tak by w komorze można było zastosować stopnie złazowe tak jak widać na załączonym obrazku.